BELSŐ ERŐ FORRÁSAI
DEBRECEN
2018. március 14-15-16.
szerda március 14.
15.45 megnyitó
16.00 - előadás - Bódi Kata: A Mária-képek értelmezési lehetőségei Mária Terézia korában
16.30 - kerekasztal beszélgetés – „Erőforrásaim” - Bódi Kata, Raunio Mária – Szamkó Eszter
17.15 - kiállítás megnyitó - Raunio Maria festőművész képei
18.00 - vacsora
19.00- esti ima
19.30 - színelőadás - VERSLÁBAK NECCHARISNYÁBAN E- Mancik Társulat
21.00 - beszélgetés a színművésznőkkel – Suba Erika
21.45 - Se Tamás koncert – Kálmán Gábor, Király Gellért
csütörtök március 15.
8.00 - 8.45 reggeli
8.30 - reggeli ima, megemlékezés a nemzeti ünnepről
9.00 - szekciós előadások - BTSZ hallgatók
11.30 - szünet
11.45 - plenáris előadások
Hári Ildikó SSND – A lélek az épség hordozója bennünk
Tornay Krisztina SSND BTSZ – Erő az erőtlenségben - a belső erő forrásai
Guba András SchP - A belsővé vált erő
13.00 - ebéd
14.30 - workshopok, műhelyek, minitréningek
Baráti Eszter M. Kinga SSND - Imádság a szavakon túl - szakrális körtáncok
Pehartz Tamás – Az érzelmi kommunkációról - tanítás, kiscsoportos munka
Guba András – Honnan jő az erő… - szupervíziós csoportmunka
Dudás Nóra - Szív hangok, szívzörejek - improvizációs műhely hangszerekkel
Szántó Boróka - A nő jelenlét ereje - kreatív női csoport
Hári Ildikó SSND – Erőforrásom: a testem - mesefeldolgozás
Tornay Judit –irodalom, élet… Szabó Magdáról – előadás, beszélgetés
18.00 - koncert – “ Ének és Marimba harmóniája” Kovács Csilla – ének, Laczkó-Pető Balázs - marimba
18.45 - vacsora
19.45 - esti ima
20.00 - filmvetítés - A testről és lélekről - beszélgetés, Suba Erika
péntek március 16.
8.00 - 8.45 reggeli
8.30 - reggeli ima
9.00 - előadás
Tóth Judit – ...nőnek teremtette... (Gen 1,27) Krisztusnak szentelt női életformák az ókeresztény korban
Sajgó Szabolcs SJ: Polcz Alain erőforrásai
10.15 - szünet
10.30 - előadás
Katona György – Gondolatok a #metoo kampányról egy mikrokutatás tükrében
11.00 - beszélgetés – Nőként létrehozni valamit és küzdeni érte – mibe kerül, miért éri meg? Bárdosné Kocsis Éva
(Gyöngyös, Együtt Szebb Jövőért Roma-Magyar Egyesület) Bodó Márta (Kolozsvár, Keresztény Szó) Jung Németh Erzsébet (Zenta) – Suba Erika
11.45 - szünet
12.00 - előadás
Engler Ágnes – Családban az erő! A család támogató közege
könyvbemutató
Tóth Attiláné dr Engler Ágnes: A család mint erőforrás
13.00 - ebéd
13.45 - szentmise, zárás
14.30 - országtorta
A szümpozionra jelentkezni/érdeklődni lehet: boldogterezia@gmail.com
info:www.boldogterezia.hu
A szümpoziont EFOP-program keretében valósítjuk meg, amely a résztvevők útiköltségén kívül minden más kiadást támogat
MŰHELYEK
Dudás Nóra
Szív hangok, szív zörejek - improvizációs műhely hangszerekkel – szakkollégiumi TV-szoba
Hangszeres improvizációk során, kísérletet teszünk azoknak a belső hangoknak a feltárására, amelyek életet adnak vagy éppen azt akadályozzák. Hangszeren való jártasság nem előfeltétel, mert a hangszeres megnyilvánulások, mint segédeszközök igazítanak majd el a keresésben. A műhely kísérleti jellegű - tehát, kockázatokkal jár.
Kulcsszavak: (belső) figyelem, hallgatás, nyitottság, merészség,
Konkrét feladatok: instrukciókkal kísért hangszeres improvizációkban való részvétel, reflektálás, csoportos megosztás
Jelentkezők száma: max. 7 fő
Baráti Eszter M. Kinga SSND
Imádság a szavakon túl - szakrális körtáncok - Margit tornaterem
„Az emberi test az isteni szépség megnyilvánulása” (KEK, 490). A szakrális körtánc lépésein keresztül belső erőforrásunk testi észlelésére vállalkozunk.
A szakrális körtánc jellegében különbözik az átlagos körtáncoktól; abban a spirituális szándékban, mely mögötte áll. Ilyenkor a tánc a dinamikus meditáció szerepét tölti be, s ezáltal szent teret teremt. A szakrális tánc során befelé irányul a figyelem, hiszen a szakrális tánc nem a közönségnek szól, hanem önmagunknak. Ennek megfelelően egy elvárásoktól mentes légkör születik, melyben a mozgás felszabadító élményének a megélése, s ezen keresztül önmagunk mélyebb megismerése a cél. A tánc segít megérkezni az „itt és most-hoz”, illetve saját testi tudatosságunkhoz… (http://zoldujsag.hu/a-tanc-ereje-45896)
Tánctudás nem szükséges, kényelmes ruha ajánlott...
Szántó Boróka
A nő jelenlét ereje - kreatív női műhely – Svetits alagsor
Bábot fogunk készíteni, ez a báb fogja megszemélyesíteni a bennünk élő belső erőt, vele fogunk elbeszélgetni.
Max 8-10 fő
Hári Ildikó SSND
Erőforrásom: a testem. Mesefeldolgozás – Svetits gr.kat. hittan terem
„Tested az a része az univerzumnak, amit csak te kaptál.”
Hozz magaddal: kedvenc kendőt, sálat, ruhadarabot!
Női csoport, max. 15 fő
Pehartz Tamás
Az érzelmi kommunkációról – Svetits osztályterem 7.b
"Malacka hátulról odalépett Micimackóhoz:
- Micimackó. - suttogta.
- Igen, Malacka?
- Semmi, - válaszolta Malacka, megfogva Micimackó mancsát - Csak biztos akartam lenni felőled." (A. Milne)
Az Érzelmekre Fókuszáló Terápia (EFT) erőteljes hatást gyakorolt munkámra. A csoportban a kötődési viszonyaink és az érzelmek középpontba állításával kapcsolataink lényegére fókuszálunk. Az EFT-s irányzat elméleti hátterének és gyakorlati beavatkozásainak segítségével próbálunk közelebb kerülni belső erőnk forrásaihoz.
"Aztán eljött a nap, mikor a bimbóban való szűkös maradás kockázata már fájdalmasabbnak ígérkezett, mint a kivirágzással járó kockázat." (Anais Nin)
Guba András SchP
Honnan jő az erő… - szupervíziós csoportmunka – Svetits osztályterem 7.a
Kiscsoportos reflexiós belső munka erősségeink feltérképezésére, belső források tisztítására, felszabadítására.
Létszám-3-5 fő
Tornay Judit
irodalom, élet… Szabó Magdáról – Svetits média terem
Szokás szerint az irodalom oldaláról szeretném megközelíteni a konferencia témáját, idén a belső tartás kérdését. A fogalom tisztázása során szempontokat határozunk meg, amelyek alapján vizsgáljuk Szabó Magda és hőseinek belső tartását. Bárki kedvenc Szabó Magda hősét felvesszük a vizsgált alakok közé, hogy egy kicsit közelebb kerüljünk a művekhez, és remélhetően a bennünk meglevő belső erőhöz is.
Forma: rövid bevezető előadás után beszélgetés, közös munka